Profile
Informatyka - grafika komputerowa
| Informacje ogólne | Przedmioty | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Wykładane oprogramowanie : Photoshop, Corelldraw, Ms Office Professional 2007, Systemy operacyjne Windows, Visual studio 2000.
Po ukończeniu studium absolwenci mają szanse zatrudnienia w agencjach reklamowych na stanowiskach grafików komputerowych, ośrodkach obliczeniowych, instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego, działach informatycznych firm, firmach komputerowych zajmujących się montażem sprzętu komputerowego i sprzedażą systemów informatycznych.
Zawody dostępne dla posiadacza dyplomu, wskazane w suplemencie do dyplomu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe:
technik informatyk, administrator baz danych, administrator systemów komputerowych, programista, projektant stron internetowych (Webmaster), administrator sieci informatycznej, konserwator systemów komputerowych i sieci, operator sprzętu komputerowego
Podstawowe zadanie edukacyjne Studium
Podstawowym zadaniem edukacyjnym Studium jest wszechstronne kształcenie w zawodzie technika informatyka o specjalności: grafika komputerowa, w wyniku którego absolwent powinien umieć:
- posługiwać się komputerami, w tym IBM PC,
- posługiwać się systemami operacyjnymi,
- pracować w wybranych rodzajach sieci komputerowych,
- posługiwać się wiedzą o budowie i działaniu systemów operacyjnych w stopniu pozwalającym na opanowanie umiejętności pracy z innymi systemami i innymi rodzajami komputerów, także pracujących w sieci,
- posługiwać się typowym oprogramowanie użytkowym i narzędziowym,
- dobierać konfigurację sprzętu i oprogramowania dla podstawowych zastosowań,
- posługiwać się językami obsługi wybranych rodzajów baz danych, w tym językiem SQL,
- zakładać i utrzymywać bazy danych i nadzorować ich pracę,
- projektować bazy danych i ch oprogramowanie,
- programować w wybranych językach, w szczególności Pascal, C++,
- stosować dowolny inny powszechnie używany język programowania,
- stosować metody programowania i doboru algorytmów, niezależnie od używanego języka programowania,
- posługiwać się dokumentacją i literaturą fachową,
- organizować i utrzymywać w należytym porządku własne stanowisko pracy i podległego zespołu zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa danych i procesów przetwarzania informacji, w tym wymaganiami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej,
- posługiwać się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z pisanej po angielsku dokumentacji oprogramowania i sprzętu,
- właściwie prezentować swoje kwalifikacje podczas poszukiwania pracy,
- wykonywać rozliczenia kosztów wyrobów i usług,
- komunikować się, wyszukiwać i przetwarzać decyzję w procesie pracy oraz korzystać ze swoich praw,
- działać twórczo, samodzielnie podejmować decyzje w procesie pracy oraz korzystać zeswoich praw,
- samodzielnie doskonalić swoje kwalifikacje.
Aktualności
rekrutacja
Rekrutacja na semestr letni (luty 2012) rozpoczęta!!!
Zapraszamy na kierunki:
Opiekunka dziecięca - ukończenie uprawnia do pracy w żłobkach!
BHP, Informatyka, Organizacja Reklamy, Fryzjerstwo, Prawno- Administracyjny, Prawno- Ekonomiczny
Kosmetyka - zaocznie, dziennie i wieczorowo (2 dni w tygodniu)-
czesne gratis
Zapraszamy też na semestry wyższe!
Kierunki: BHP (semestr II i III), Prawno-Administracyjny (semestr II, III, IV), Informatyka (semestr II), Organizacja Reklamy (semestr II), Kosmetyka (semestr II), Prawno-Ekonomiczny (semestr II)
Zapewniamy praktyki!
Zapraszamy!
Sprawdź jakie dokumenty należy złożyć
[Więcej »] 01.01.2012
Sekretariat
Rozpoczęcie semestru dla Opiekunek Dziecięcych II i IV
w dniu 02.02.2012 r. godz. 17:00
Sekretariat jest czynny :
wtorek 8:30-15:30
środa 8:30-16:00
czwartek 11:00-17:00
piątek 8:30-15:00
w weekend od 8:30- 14:30
Numer rachunku bankowego
Terminarz zjazdów 2011/2012
[Więcej »] 01.01.2012